Kontakt

Adress
Lunds konsthall
Mårtenstorget 3, 223 51 Lund
Telefon: 046-359 52 95
lundskonsthall@lund.se
visning.lundskonsthall@lund.se
www.lundskonsthall.se
Fri entré!

Personal

Åsa Nacking, konsthallschef
asa.nacking@lund.se

Eva-Marie Fornell, administratör
eva-marie.fornell@lund.se

Ulrika Liljenström, projektsamordnare offentlig konst
ulrika.liljenstrom@lund.se

Madeleine Malmsten, kommunikatör
madeleine.malmsten@lund.se

Debora Voges, kurator projekt 
debora.voges@lund.se

Emil Nilsson, kurator pedagog
emil.nilsson@lund.se

Paula Ludusan, projektsamordnare pedagog
paula.ludusan@lund.se

Olof Broström, tekniker
olof.brostrom@lund.se

Alvida Andersson, lokalvårdare
alvida.andersson@lund.se

  


Faktaansvarig: Lunds konsthall  
Ändrad: 2014-05-20